Motivacija v glasbenem izobraževanju
- Mar 30, 2024
- 1 min read
Glasbeno izobraževanje služi kot dober pripomoček pri razvijanju otrokovega posluha, usmerjanju pozornosti na glasbene elemente, glasbenem pomnjenju ter sposobnosti reproduciranja glasbe. Vpliva na afektivno-socialni, kognitivni in psihomotorični razvoj.
Kot aktivni členi procesa otrokovega oz. mladostnikovega glasbenega izobraževanja, lahko vplivamo na razvoj zanimanja za glasbo in željo po aktivnem sodelovanju v različnih glasbenih dejavnostih. Pomembno je, da izberemo umetniška dela, ki so primerna otrokovemu/ mladostnikovemu predznanju in razvoju. Pri poučevanju/sledenju otrokovega oz. mladostnikovega učenja, lahko z različnimi glasbenimi aktivnostmi spodbujamo ustvarjalne sposobnosti otrok. Kompetenco poslušanja lahko razvijemo s poslušanjem različnih stilov glasbe ter obiskovanjem koncertov.
S strani učitelja oz. starša je pomembno, da sledi učnemu procesu posameznika oz. otroka/ mladostnika. K temu veliko pripomore načrtovanje, osredotočenost na cilj, iskanje novih informacij, zaznavanje povratnih informacij ter zadovoljstvo ob dosežkih. Potrebno je razviti vrlino motiviranosti in stanje motiviranosti za učenje. Pomagamo mu lahko tudi z organizacijo učnega okolja in učenja, pripravo didaktičnega materiala, izbora metod dela in nalog. Otroka oz. mladostnika lahko vodimo v učnem procesu tako, da ga poslušamo, mu damo povratne informacije, omogočamo učno podporo in ga usmerjamo k dejavnosti.
Za vas smo pripravili nekaj praktičnih usmeritev, ki jih lahko prejmete ob prenosu brezplačnega darila.
Comments